Yökdil
Ankara Amerikan Kültür
Yabancı Dil Kursları

Yökdil

YÖKDİL (YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI YABANCI DİL SINAVI)

Adayların kendi alanlarındaki (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimleri, Sağlık Birimleri) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır.

YÖKDİL VE YDS, E-YDS arasındaki en temel fark; YÖKDİL ’de uzmanlık alanlarına yönelik    soruların olmasıdır. YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.

YÖKDİL puanı öğretim elemanı kadrolarına başvurularda (Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Okutman, Uzman, Çevirici), yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmak için yapılan başvurularda, TUS, DUS ve doçentlik başvurularında ve yabancı dille eğitim verilen üniversitelerde aranan dil kriterlerinde kullanılır.

YÖKDİL puanının geçerlilik süresi 5 yıldır.

Sınavda çoktan seçmeli ve 5 cevap şıklı 80 adet soru sorulmaktadır. Sınavda adaylara 180 dakika sınav süresi verilmektedir.

 BİZ KURUMDA YÖKDİL EĞİTİMİNİ NASIL VERİYORUZ?

Öğrencinin seviyesinin belirlenmesi için ücretsiz seviye tespit sınavına dahil edilir. YÖKDİL eğitimine dahil olabilmesi için öğrencinin seviyesinin en az B1 seviyesinde olması gerekir.

YÖKDİL sınav eğitimi programı 100 ile 140 ders saati arasında değişmektedir. Genelde haftada 3 gün, 4 er ders saati şeklinde planlanır.

Ders materyalleri ücretsiz olarak öğrencilere sunulur.

Alanında uzman ve deneyimli sınav hocaları bu eğitimi vermektedir.

Öğrencilerin anlamadıkları konularda sınırsız ve birebir online telafi dersi alma imkânı vardır.

Yorum Formu

Türkiye'nin En Kapsamlı
Dil Öğrenme Platformu

Başta İngilizce’nin yanısıra Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusça
dillerinde eğitim programlarına katılın!

Hemen Bilgi Al!
 
#
Tamam