Toefl
Ankara Amerikan Kültür
Yabancı Dil Kursları

Toefl

TOEFL ( TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE)

Dünyada en çok tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavlarından birisidir. ETS tarafından uygulanmaktadır. 150’den fazla ülkede 11.000’in üzerinde üniversite ve diğer kurumlar tarafından kabul edilmektedir. 2 yıl geçerliliği vardır. Sınav 4 aşamadan oluşmaktadır, Reading (Okuma), Listening (Dinleme), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma). TOEFL IBT (Internet Based Test) en çok tercih edilen türdür. Internet üzerinden yapılmaktadır. Sınavın tamamlanması yaklaşık 3 saat sürer; ancak sınav yerine giriş için de 30 dakika ayırarak 3,5 saat sürecek şekilde plan yapılmalıdır.

TOEFL BÖLÜMLERİ;

OKUMA: TOEFL sınavında Okuma bölümünde katılımcılara akademik 3 veya 4 adet metin verilir ve bu metinler üzerinden hazırlanan sorulara yanıt vermeleri istenir. Bu bölümde soru sayısı 30 ila 40 arasında değişebilir, bu sebeple okuma bölümünde katılımcıya verilen süre de 54 ila 72 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

DİNLEME: TOEFL’ın Dinleme bölümü, soru ve süre sayısı açısından değişiklik gösterebilmektedir. Katılımcılara 28 ila 39 arasında soru sorulur ve soru sayısı ile dinleme pasajlarına bağlı olarak 41 ila 57 dakika aralığında cevap süresi tanınır. Katılımcılar konuşmaları, kısa dersler veya sınıf içi tartışmaları dinleyerek sorulara cevap verirler.

SINAVDA 10 DK ARA VERİLİR

KONUŞMA: Bu aşamada, TOEFL katılımcıları 17 dakikalık süre içerisinde bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma yaparlar.

YAZMA: TOEFL sınavının Yazma bölümünde süre 50 dakikadır ve katılımcılardan okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yazmaları ya da bir fikri yazarak desteklemeleri istenmektedir. Yazma bölümünde başarılı olmak için gramer hatalarından kaçınmalı ve geniş bir kelime dağarcığınız olduğunu göstermelisiniz. Bunu yapmak için bol bol pratik yapmalı ve yeni kelime öğrenmelisiniz.

BİZ KURUMDA TOEFL EĞİTİMİNİ NASIL VERİYORUZ?

  • Önceliğimiz öğrencinin seviyesinin belirlenmesidir. Ücretsiz seviye tespit sınavı uygulanır.
  • TOEFL eğitim programı 90 saatlik olup , haftada 3 gün, 4 er saat veya 2 gün 5 er saat şeklinde planlanır.
  • Ders materyalleri ücretsiz olarak öğrencilere sunulur.
  • Alanında uzman ve deneyimli sınav hocaları ile çalışıyoruz.
  • Sınava yönelik teknik ve stratejik eğitim verilir.
  • Öğrencilerin skorlarını görebileceği ücretsiz deneme sınavları yapılır.
  • Yüz yüze birebir speaking deneme sınavları yapılır.
  • Öğrencilere, sınav içeriğine yönelik hazırlanmış kelime materyalleri dağıtılır.
  • Ücretsiz TOEFL sınav kayıt danışmanlığı ile öğrencilerimize destek oluyoruz.

Yorum Formu

Türkiye'nin En Kapsamlı
Dil Öğrenme Platformu

Başta İngilizce’nin yanısıra Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusça
dillerinde eğitim programlarına katılın!

Hemen Bilgi Al!
 
#
Tamam