GMAT
Ankara Amerikan Kültür
Yabancı Dil Kursları

GMAT

GMAT

Graduate Management Admission Test, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Avustralya ve diğer ülkelerde (Türkiye dahil) İngilizce eğitim veren üniversitelerde işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Dünya genelinde 5200’ün üzerinde yüksek lisans programı GMAT’ ı kabul kriteri olarak kullanmaktadır.

Sözel, sayısal, analitik yazma ve bütünleşik akıl yürütme bölümlerinden oluşan GMAT sınavı yaklaşık 3 saat sürmektedir ve Computer Based olarak yapılmaktadır.

Sınav da bölümlere isteğe bağlı olarak aşağıdaki opsiyonlardan birisi seçilerek başlanılabilinir.

  1. Opsiyon: Analytical Writing Assessment, Integrated Reasoning, Quantitative, Verbal (orjinal sıralama)
  2. Opsiyon: Verbal, Quantitative, Integrated Reasoning, Analytical Writing Assessment
  3. Opsiyon: Quantitative, Verbal, Integrated Reasoning, Analytical Writing Assessment 

Verbal: 3 bölümden oluşur; reading comprehension, critical reasining ve sentence correction.Yazılı metinleri okuma,analiz etme, değerlendirme ve bunlardan yapacağınız çıkarımlar ölçülür.

Quantitative: Problem solving ve data sufficiency olarak 2 parçadan oluşan sayısal bölümüdür. Temel aritmetik, cebir ve geometri bilgisi gerektirir.

Analytical Writing: Sadece bir yazma görevinin olduğu bölümde, bir argüman analizini yapmanız istenir. Eleştirel ve analitik konsept içerisinde yazma becerilerinin ölçüldüğü bölümdür.

Integrated Reasoning: 4 bölümden oluşur; multi soucre reasoning, table analysis, graphics interpretation ve two-part analysis. Bu bölümde çok kaynaklı ve çeşitli bilgileri (grafik, sayısal ve sözlü veriler) anlama ve değerlendirme yeteneğiniz ölçülür.

Yorum Formu

Türkiye'nin En Kapsamlı
Dil Öğrenme Platformu

Başta İngilizce’nin yanısıra Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusça
dillerinde eğitim programlarına katılın!

Hemen Bilgi Al!
 
#
Tamam