Toeic
Ankara Amerikan Kültür
Yabancı Dil Kursları

Toeic

TOEIC (TEST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATION)

TOEIC, Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC skoruyla İngilizce bilginizi bütün Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz.

TOEIC sınavına hazırlanabilmek için C1 seviyesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Almış olduğunuz skorlar 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir.

TOEIC sınav başvuruları ise yalnızca ETS kurumu tarafından onaylanmış test merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

TOEIC, adayın İngilizce yeterliliğini iş ortamı kapsamında değerlendiren bir yapıya sahip olduğundan genel olarak geçerli olduğu yerler aşağıdaki gibidir;

Kurumsal firmalar

Bankalar

Özel şirketler

Danışmanlık firmaları

Bazı devlet kurumları

SINAV FORMATI

TOEIC dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4 soru tipi, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir. Alınabilecek maksimum puan 990’dır. TOEIC konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ve yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir.

TOEIC, Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC, objektif ve güvenilir bir sınavdır. TOEIC skoruyla CV’nizi güçlendirerek İngilizce bilginizi bütün Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz. Telefon yoluyla sınav başvuru merkezlerinden randevu alınabilmektedir.

TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş yazışmaları, e-mailler, sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır.

Yorum Formu

Türkiye'nin En Kapsamlı
Dil Öğrenme Platformu

Başta İngilizce’nin yanısıra Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusça
dillerinde eğitim programlarına katılın!

Hemen Bilgi Al!
 
#
Tamam